Biyosistem Mühendisliği A.B.D. Tez Başarı Hikayeleri

 Murat KARAER / Biyosistem Mühendisliği

 Ziraat Fakültesi Doktora öğrencimiz Murat KARAER, Yarı Kurak İklim Koşullarında Malçlı ve Malçsız Ortamda Yetiştirilen Sofralık Domatesin Kısıntılı Sulamaya Olan Tepkisinin Araştırılması konulu Doktora tezini Doç. Dr. Hayrettin KUŞÇU danışmanlığında başarı ile tamamlayarak mezun olmuştur. Tez özeti ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Kübra DEDE / Biyosistem Mühendisliği

 Ziraat Fakültesi Yüksek Lisans öğrencimiz Kübra DEDE, Güneşin Konumuna Göre İki Eksende Hareket Eden Sensörsüz Bir Sistem Üzerindeki Işınım Ölçer Cihazının Performansı Üzerine Bir Araştırma konulu Yüksek Lisans tezini Doç. Dr. Ferhat KURTULMUŞ danışmanlığında başarı ile tamamlayarak mezun olmuştur. Tez özeti ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Ali Kaan YETİK / Biyosistem Mühendisliği

 Ziraat Fakültesi Yüksek Lisans öğrencimiz Ali Kaan YETİK, Şeker Pancarında (Beta Vulgaris L.) Su-Verim İlişkilerinin ve Bitki Su Stres İndeksi (CWSI) Kullanılarak Sulama Zamanının Belirlenmesi konulu Yüksek Lisans tezini Doç. Dr. Burak Nazmi CANDOĞAN danışmanlığında başarı ile tamamlayarak mezun olmuştur. Tez özeti ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Seda GÜNAYDIN / Biyosistem Mühendisliği

 Ziraat Fakültesi Yüksek Lisans öğrencimiz Seda GÜNAYDIN , Mikrodalga, Konvektif ve Gölgede Kurutma Yöntemleri Kullanılarak Kurutulmuş Kuşburnu Meyvesinin Kurutma Kinetiği, Renk ve Besin Elementi İçeriği Açısından İncelenmesi konulu Yüksek Lisans tezini Doç. Dr. İlknur ALİBAŞ danışmanlığında başarı ile tamamlayarak mezun olmuştur. Tez özeti ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [18-Eyl-2020]

İçerik Görüntüleme : [555]