Staj Gidiş Belgeleri

Davet Mektubu (Letter of Acceptance)

Staj yapılacak kurumdan alınan davet ya da kabul mektubununun orjinali istenmelidir.

Kurumun antetli kağıdına yazılmalı, imzalı, mühürlü olmalı ve imzalayan yetkilinin unvanı mutlaka belirtilmelidir.

Vize Yazısı

Learning Agreement for Traineeships

Learning agreement, çalışma programı, beceri, yeterlilikler, usta öğreticilik ve tanınma vs. gibi konulara ait bilgileri içerir. Ayrıca tarafların rol ve yükümlülüklerini tanımlayan standart belgedir; gönderen kuruluş, misafir olunan kuruluş ve öğrenci tarafından imzalanır.
Öğrenim anlaşmasında yapılması gerekli görülen ve sonradan ortaya çıkan herhangi bir değişiklik üzerinde bütün tarafların mutabık kalması ve söz konusu değişikliğin derhal icra edilmesi gereklidir.

Learning Agreement for Traineeship, öğrenci tarafından bölüm/fakülte Koordinatörü ve karşı kurumun ilgili kişisiyle birlikte doldurulup, imzalandıktan sonra Erasmus Ofisi'ne en kısa sürede getirilecektir. Öğrenim Anlaşması standart bir belgedir. Bölüm/fakülte bazında farklılık göstermez. Her Erasmus öğrencisi tarafından mutlaka doldurulmalıdır.

STAJ EŞDEĞERLİK BELGESİ

Öğrenci tarafından doldurulup  imzalanıp, bölüm/fakülte Koordinatörüne teslim edilir. 

SİGORTALAR

1- Sağlık Sigortası: Staj yapılacak süre boyunca kesintisiz olarak kapsayan sağlık sigortasıdır.

2- Mesuliyet Sigortası: Öğrencinin işyerinde sebep olduğu zararları karşılayan sigortadır.

3- Kaza Sigortası: Öğrencinin görevleri ile ilgili olarak (en azından öğrencinin iş yerinde) uğradığı zararları karşılayan sigortadır. 

ÖNEMLİ NOT: 

BANKA BİLGİLERİ

Hibeyi çekebilmek için Halk Bankası’ndan vadesiz Euro hesabı açtırmanız gerekmektedir. Hibenin gecikmesi ihtimaline karşı hesabınızı “ortak hesap” şeklinde açabilirsiniz.

Ortak hesap açmanız durumunda ilk hesap sahibi olarak sizin adınız girilmelidir. 

ÖNEMLİ NOT:

Sözleşme yapabilmeniz için sigorta ve banka bilgilerinizi UKEY sistemi üzerinden girişlerini yaparak tamamlamış olmanız gerekmektedir. UKEY'de IBAN No yazılırken arada boşluk bırakılmadan yazılmalıdır.

 

 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Tem-2020]

İçerik Görüntüleme : [3.635]