FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİLERİNE BAKYAPI'DAN YAŞAM MERKEZİ DESTEĞİ
 FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİLERİNE BAKYAPI'DAN YAŞAM MERKEZİ DESTEĞİ

FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİLERİNE BAKYAPI'DAN YAŞAM MERKEZİ DESTEĞİ

İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından BakYapı, Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencileri için yaşam merkezi binası inşa edecek. Bir yıl içinde bitirilmesi hedeflenen bina tamamlandığında Fakültemize devredilerek öğrencilerin kullanımına sunulacak.

Fakültemiz Yönetimi, uygulamalı tarım dersleri gören öğrencilerin faydalanabileceği bir yaşam merkezi binası yapımı için BakYapı firmasıyla ile anlaştı. İşbirliği protokolü Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve BakYapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör arasında imzalandı. İmza töreninde Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İlhan Turgut, akademisyenler ve firma temsilcileri de hazır bulundu.

REKTÖR’DEN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR

Törende konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, uzun zamandır eksikliğini hissettikleri tesis binasının yapımına verecekleri desteklerden dolayı firma yöneticilerine teşekkür etti. Uygulamalı eğitim gören öğrencilerin yaşam merkezi benzeri bir yapıya ihtiyaç duyduklarını ve bu ihtiyacı kendilerine ilettiklerini vurgulayan Prof. Dr. A. Saim Kılavuz; “Üniversite olarak bu eksikliğin giderilmesi adına bir takım girişimlerde bulunduk. BakYapı firmasına bu ihtiyacımızı ilettik. Bizleri kırmadılar ve bu yapıyı kendilerinin inşa edebileceklerini bizlere ilettiler. Üniversitemiz, Ziraat Fakültemiz ve öğrencilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyoruz. Böylesi destekler bizleri hem mutlu ediyor hem de daha fazla çalışmamız için motive ediyor. Hayırseverlerimizin desteği ile Üniversitemize çok sayıda yapı kazandırıyoruz. Her birinden Allah razı olsun” diye konuştu.

KAMUYA DESTEK DEVAM EDECEK

BakYapı olarak bugüne kadar 40’tan fazla binayı kamuya bağışladıklarını açıklayan Firma Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör ise Üniversiteye de destek veriyor olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını aktardı. Bursa firması olarak, Bursalı kurumlara destek vermeye devam edeceklerinin altını çizen Veysel Bakgör, projenin Üniversite'ye ve Ziraat Fakültesi’ne hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [09-Haz-2022]

Haber Görüntüleme : [558]