Uluslararası İlişkiler Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bİlimler Fakültesi bünyesinde 1982 yılında kurularak lisans öğrencisi almaya başlayan Uluslararası İlişkiler Bölümü, günümüzde binlerce mezuna sahiptir. Lisans düzeyinin yanı sıra Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Yüksek Lisans ve Doktora Programları da bulunmakta olan Uluslararası İlişkiler Bölümünün amacı, başta Türk dış politikası olmak üzere uluslararası politikanın temel sorunlarını anlamak, Türkiye’nin çıkarlarını kavramak ve bu konularda bilim dünyasını ve kamuoyunu aydınlatmaktır.

Küreselleşme süreci ile birlikte “uluslararası ilişkiler” kavramının anlamındaki genişlemeye paralel olarak, Bölüm programı sürekli bir şekilde kendini yenilemektedir. Bu bağlamda Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında yer alan zorunlu derslerin yanı sıra bölüm içi ve bölüm dışı seçimlik derslerle öğrencilerin kendi kariyer hedefleri doğrultusunda gereken donanıma sahip olmaları sağlanmaktadır.

Bölümümüzde Lisans düzeyinde 1,250 öğrenci, Yüksek Lisans düzeyinde 46 öğrenci, Doktora düzeyinde ise 21 öğrenci bulunmaktadır. Kuruluşundan günümüze kadar Bölümümüzden Lisans düzeyinde yaklaşık 5,000, Yüksek Lisans düzeyinde 45, Doktora düzeyinde ise 15 öğrenci mezun olarak Türkiye ve dünyada kamu sektöründe, özel sektörde ve akademik alanda kariyerlerini sürdürmektedir.

DERS İÇERİKLERİ

https://www.uludag.edu.tr/dosyalar/uzem/icerikler.pdf

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [3.550]