Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ve Kayıt Yenileme

Öğrenciler, her yıl öğretim birimlerinin özelliğine göre Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen ve Üniversitemizce ilan edilen miktardaki katkı paylarını, yılda iki kez akademik takvimde belirtilen katkı payı/öğrenim ücreti yatırma ve kayıt yenileme tarihlerinde yatırmak zorundadırlar.

Sadece Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödemesini yapmış olmak veya sadece Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinden ders seçme işlemi yapmış olmak kayıt yenileme işleminin yapıldığı anlamına gelmez, öğrencilerin her iki işlemi de gerçekleştirmiş olmaları gerekir.

Kayıt yapılmayan derslere devam edilemez ve sınavlarına girilemez.

Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak

Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar

DİKKAT! Kararda yetkili makamlarca yapılacak değişiklikler nedeniyle ya da Yönetim Kurulunca belirlenecek katkı payı/öğrenim ücreti tutarlarından dolayı oluşacak olumlu ya da olumsuz farklar, takip eden Bahar Yarıyılında katkı payı/öğrenim ücreti ile birlikte alınır.

AÇIKLAMA:

Katkı Payı/Öğrenim Ücreti ödemelerinin Akademik Takvimde yer alan “Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Yatırma Süresi” tarihleri arasında yatırılması gerekmektedir.

Katkı payı/Öğrenim Ücreti ödeme işlemlerinin Halk Bankası aracılığıyla; Bursa Uludağ Üniversitesi Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Kurumsal Hesabına yatırılması ve açıklama kısmında öğrenci numarası, ad-soyad bilgilerinin yer alması gerekmektedir.

Ödeme işlemleri sadece Türkiye Halk Bankası Şubelerinden/ATM'lerinden veya Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinde yer alan Öğrenim Bilgileri Bölümü “Kredi Kartı İle Ödeme (1420)” sekmesinden yapılmaktadır. EFT/HAVALE ile ödeme kabul edilmemekte olup Üniversitenin herhangi başka bir IBAN/Hesap numarasına ücret yatırılmaması gerekmektedir. (IBAN'A YATIRILAN ÜCRETLER GEÇERSİZDİR!)

IBAN NUMARALARINA YAPILAN ÖDEME İŞLEMLERİ SİSTEME DÜŞMEDİĞİ İÇİN ÖDEME İŞLEMLERİNİN YUKARIDA BELİRTİLDİĞİ ŞEKİLDE YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

IBAN SÖYLEYEREK VEYA EFT/HAVALE İLE YAPILAN TÜM ÖDEMELER

GEÇERSİZ SAYILMAKTADIR!

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [265.072]