Fakülte Hakkında

Bursa’da 7334 Sayılı Kanuna göre 1970 yılında kurulan ve 450 öğrenci ile eğitim – öğretime başlayan Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne bağlı olarak kurulmuş bulunan Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksek Okulu ile 1873 Sayılı Kanuna göre 1974 yılında kurulan ve 208 öğrenci ile eğitim – öğretime başlayan Bursa Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi, 1982 yılında 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca Uludağ Üniversitesi bünyesinde birleştirilerek Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne dönüştürüldü.

Fakültemiz Görükle Kampüsünde üç derslik, bir idari blok binasından oluşmaktadır. Fakültemizde 48 adet derslik, 9 adet projeksiyon üniteli derslik, 3 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet konferans salonu, toplantı salonları, 2 adet dinlenme ve sosyal amaçlı salon, 3 adet öğrenci kafeteryası, 300 araç kapasiteli öğretim üyesi ve öğrenci otoparkı mevcut olup içindeki ve çevresindeki yeşil alanı ile dikkat çekmektedir.

Fakültemiz Akademik kadrosunda 42 Profesör, 24 Doçent, 22 Yardımcı Doçent, 4 Öğretim Görevlisi, 81 Araştırma Görevlisi mevcuttur. 33′ü sözleşmeli olmak üzere toplam 70 İdari Personel vardır. İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve Ekonometri bölümlerinde örgün öğretim ve ikinci öğretim olmak üzere toplam 10.763 öğrenci ile eğitim-öğretim yapılmaktadır.

FAKÜLTEMİZİN MİSYONU

Öğrencilerimize, ileri teknoloji ile desteklenmiş; yenilikçilik, insan odaklılık, katılımcılık ve adalet değerlerini merkezine alan ve tüm paydaşlarımıza katma değer yaratan, kaliteli bir eğitim-öğretim imkanı sunmak.

FAKÜLTEMİZİN VİZYONU
2025 yılında;

FAKÜLTEMİZİN TEMEL DEĞERLERİ

 

Anasayfaya Dön

İçerik Oluşturma Tarihi : [07-Eki-2019 20:29]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [(Veri Yok)]

İçerik Görüntüleme : [16.388]