Büyükşehir Belediyesi ile ‘Sporda İşbirliği’ protokolü

 

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile Büyükşehir Belediyesi arasında Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin Belediyespor Kulübü'ne ait tüm tesis ve branşlardan ücretsiz olarak yararlanabilmeleri adına işbirliği protokolü imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Heykel’deki tarihi binasında düzenlenen protokol töreninde BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramiz Arabacı ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer, akademisyenler ve öğrenciler hazır bulundu.

Törende konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz yapılan işbirliğiyle öğrencilerin Büyükşehir Belediyesi'nin spor alanında sunduğu imkânlardan yararlanabileceğini hatırlattı. Buna karşılık üniversitenin sahip olduğu olanakların da Büyükşehir Belediyesi'ne ve Belediyespor Kulübü'ne sunulacağını hatırlatan Kılavuz, gençleri daha donanımlı hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Rektör Kılavuz, bu işbirliğindeki katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Bursa'da okuyan tüm gençlerin yapılan aktivitelerden yararlanmasını arzuladıklarını kaydetti. Başkan Aktaş, "Bursa gibi kadim bir şehrin özelliklerini bilsinler ve değerlendirsinler istiyoruz. Yüzme havuzları, halı saha tesisleri, spor salonları, tenis kortları, güreş salonu, karate salonu, masa tenisi salonu gibi tesislerimiz var. İmzaladığımız protokolle, buralardaki farklı branşlardan gençlerimiz istifade edecekler. Öğrencilerimiz, spor kulübümüzün faaliyetlerine katılmanın yanında mesleki gelişimleri, uygulama becerileri ve deneyim kazanmaları noktasında stajyer olarak çalışma imkânı bulacaklar. 8 bin çocuğumuz yaz spor okullarında eğitim gördü. Kış spor okullarında da binlerce çocuğumuz eğitim görecek" dedi.

Öğrencilerin aldıkları eğitimleri uygulama imkânı bulacağını ifade eden Başkan Aktaş, üniversite ve Belediyespor Kulübü'nün düzenleyeceği seminer, kurs ve diğer eğitim ve öğretim programlarına tesis, malzeme, personel gibi konularda karşılıklı destek sağlanacağını dile getirdi. Spor, kültür ve sanatla gençlerin ülkeye ve şehre olan bağlılığının artacağına inandığını söyleyen Başkan Aktaş, imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [07-Eyl-2021]

Haber Görüntüleme : [1.240]