İletişim
Adres Telefon-Faks E-posta Öneri, istek ve şikayet e-posta

Bursa Uludağ Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü

16059 Görükle kampüsü Nilüfer/Bursa

Bölüm Sekreterliği


Tel.: (224) 294 2011
Fax: (224) 294 1903

elektronik@uludag.edu.tr eemkalite@uludag.edu.tr

 

U Ü. Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü

Bursaray ile Ulaşım

Haftaiçi ve Haftasonu 06:00-00:00 saatleri arasında 10-12 dakika bir hareket olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için BURULAŞ’ın web sitesindeki BURSARAY istasyon ve saatleri bölümüne bakabilirsiniz.

Şehir içinden ulaşım :

Bursa ile ilgili en detaylı ulaşım bilgilerini www.burulas.com.tr den öğrenebilirsiniz. Sitede Belediye ve BURULAŞ Otobüsleri, Terminal Otobüsleri, Sözleşmeli Halk Otobüsleri ve BATI-300 Halk Otobüslerinin hareket saatleri belirtilmiştir.Not: Bursa’da bir çok otobüs ring çalışmakta ve bir çok cadde tek yönlüdür. Bu yüzden geldiğiniz yere tekrar dönebilmek için bineceğiniz durağı kesinlikle sorunuz. Tersi yöne giden otobüsün durağı karşı yönde olmayabilir.

Terminalden Ulaşım :

Türkiye’nin dördüncü ili ve karayolu ulaşım ağının üzerinde önemli bir kavşak olan Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali modern ve kullanışlı mimari yapısı ile yolculara en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminaline indiğinizde (peronların olduğu bölge) terminal binasının içinden diğer tarafına geçin, binayı arkanıza aldıp sağ tarafınızda kalan bölgeye doğru yürüdüğünüzde otobüs duraklarını göreceksiniz. Şehir içi otobüsleri buradan kalkmaktadır. Fakat otobüse binebilmek için bilet gişesinden “Bukart” ya da “Tek Kullanımlık Bilet” almanız gerekmektedir.

Otobüslerde nakit para yada başka bir şey geçmemektedir, bu yüzden bilet almanız zorunludur. Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ne “93” ve “43H” numaralı otobüsler gitmektedir.
“93” 30 dakikada bir, “43H” ise 50 dakikada bir kalkmaktadır.
Not: Güzargahı itibariyle “93” daha kısa zamanda gelmektedir. Şehir merkezi ve diğer yerleşim yerlerine ulaşmak için BURULAŞ’ın web sitesindeki terminal ulaşım bölümünden faydalanabilirsiniz.

Feribot ile ulaşım (Istanbul Yenikapı- Bursa Güzelyalı) :

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin (İDO) Dış Hat Deniz Otobüsü ve Hızlı Feribot Seferleri ile Yenikapı’dan (Hızlı Feribot – yolcu ve otomobil – yaklaşık 80 dakika), Kabataş&Kadıköy’den (Deniz Otobüsü – yolcu) Bursa Güzel Yalı İskelesine ulaşılabilmektedir. Sefer saatlerini İDO web sitesinden öğrenebilirsiniz. Güzelyalı İskelesi’nden Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ne, Bursa Şehir Merkezi’ne ve tüm güzergahlara giden belediye otobüsleri hazır bulunmaktadır. Otobüs kalkış saatleri Deniz Otobüsü ve Hızlı Feribot Seferleri ile uyumlu olarak hazırlanmaktadır. Mudanya – Güzelyalı – Uludağ Üniversitesi arasında 2U Otobüs Seferleri bulunmaktadır. Istanbul Yenikapı’dan Bursa Güzelyalı’ya yapacağınız feribot yolculuğundan sonra buradan direk üniversite kampüsüne kalkan 2U otobüsüne binebilirsiniz. Bu otobüsün saatleri zaten feribot saatlerine uygundur. Feribottan indiginizde kapida sizi bekleyen otobüsü göreceksiniz. Mudanya-Güzelyalı İskelesi arası yaklaşık 2km, Güzelyalı İskelesi-Bursa arası yaklaşık 25km’dir. Ayrıca F1 ring otobüs seferleri ile Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşılabilmektedir.

İletişim Bilgileri:

İDO Müşteri Hizmetleri Merkezi Tel: (0212) 444 44 36
İDO Güzelyalı İskelesi Tel: (0224) 554 92 69
www.ido.com.tr

Uçakla Ulaşım :

Bursa İli Yenişehir ilçesinde kurulu bulunan Bursa – Yenişehir Havaalanın şehir merkezine uzaklığı 56km olup, 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girmiştir. Yenişehir Havalimanından “Doğu Garajı’na”  15-20 dakikada bir dolmuşlar kalkmaktadır.
Doğu garajından kalkan “43/D” numaralı otobüsler ile (15-20 dakikada bir) Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ne yada
39” numaralı otobüsler ile (15-20 dakikada bir) Şehir Merkezine (Kent Meydanı,  Atatürk Cad.) ulaşabilirsiniz. 

İletişim Bilgileri: Tel: (224) 781 81 81

İlçelere Ulaşım:

İzmir tarafındaki ilçelere (Karacabey, Kocamustafapaşa v.b.) Batı Garajından ya da diğer adıyla Küçük Sanayiden. Bilecik,Eskişehir,Ankara tarafındaki ilçelere ise Doğu Garajından gidilmektedir. Küçüksanayi’ye şehir içinden 48,48A, E-12 ile gidilebilir + Bursaray(metro) da kullanilabilir. Doğu Garajı için Bursaray(metro) kullanilabilir ya da 94 numaralı otobüs kullanılabilir.

Anasayfaya Dön

İçerik Oluşturma Tarihi : [07-Eki-2019 20:35]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [05-Ara-2022 15:24]

İçerik Görüntüleme : [21.911]