Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Yurtdışı Öğrenci Kabulü - Yüksek Lisans

1. Mezuniyet Belgesi:Yüksek Lisans programı için müracaat edenlerden Lisans Belgesi. Yabancı ülkelerde lisans programını bitirmiş adaylardan diploma veya mezuniyet belgeleriyle birlikte Yükseköğretim Kurulundan alınan denklik belgesinin aslı veya resmi onaylı örneği. (Türk büyükelçiliklerinden ve/veya konsolosluklarından temin edilebilir)

2. Transkript:Dersler ve notların dökümü ile mezuniyet başarı notunu gösteren onaylı belge. (Türk büyükelçiliklerinde ve/veya konsolosluklarında onaylattırılabilir)

3. ALES Sonuç Belgesi (Yabancı uyruklu adaylar için tüm Yüksek Lisans Programlarında ALES belgesi aranmamaktadır)

4. YEE veya TÖMER Belgesi: Yabancı Uyruklu adaylardan üniversitelerin dil merkezleri veya Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) tarafından yapılan Türkçe sınavından başarılı olduklarına dair C1 düzeyinde belge veya ULUTÖMER (uludağ üniversitesi dil merkezi) tarafından yapılan sınavda başarılı olmak.

5. Dilekçe: İlgili Enstitü Müdürlüğünden ve/veya web sitesinden temin edilecek form dilekçesi. http://sosyalbilimler.uludag.edu.tr/

6. Fotoğraf: İki (2) adet vesikalık fotoğraf. 

7. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

8. Yabancı Dil Belgesi: (Yabancı uyruklu adaylar için başvuruda yabancı dil belgesi aranmamaktadır)

Başvuru tarihi: 18-21Temmuz 2016 

Mülakat tarihi: 25 Temmuz 2016

Sınav  saati:  Saat 10:00

Sınav Yeri:  İlgili Anabilim Dalları

Değerlendirme:  Yabancı Uyruklu Yüksek Lisans ve Doktora adayları için lisans notunun yüzde 50’si, mülakat notunun ise 50’si alınır. 

Yüksek Lisans Programlarında Genel başarı notu 65 puanın altında olan adaylar başarısız sayılır.

 

YÜKSEK LİSANS DERECE PROGRAMLARININ TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ