MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir programdır. 23 Ağustos 2011 tarih ve 28034 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yönetmelik ile birlikte yurt dışındaki yükseköğretim kurumları ile ülkemizdeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin önü açılmıştır. 

Değişim programına katılmak isteyen öğrenciler en az bir en fazla iki yarıyıl eğitim için; öğretim elemanları ise en az 1 hafta en fazla 3 ay süreyle dünyadaki yükseköğretim kurumlarında ders vermek üzere programdan faydalanabilirler. Benzer şekilde dünyanın bütün bölgelerinden de öğrenci ve öğretim elemanları Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarına program kapsamında gelerek eğitim-öğretim faaliyetlerine katılabilirler.

Bölüm politikası olarak değişim programlarına önem vermekte ve Mevlana programı çerçevesinde daha fazla Üniversite ile anlaşmalar yapılarak hem anlaşma yapılan ülke ve üniversite sayısını çeşitlendirmeyi hem de değişim programına katılan öğrenci sayısını arttırmayı amaçlamaktayız.

Söz konusu program, ortaklık kurulan üniversiteler ve başvuru koşullarına ilişkin bilgi için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI

                                                                                          

Anasayfaya Dön

İçerik Oluşturma Tarihi : [01-May-2021 12:15]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [01-May-2021 12:17]

İçerik Görüntüleme : [1.884]