Tarihçe

Bursa Meslek Yüksekokulu çağdaş eğitim–öğretim esaslarına dayanan bir düzen içinde ülkemizin sanayi ve hizmet sektörünün ihtiyacı olan ara insan gücü yetiştirmek amacıyla 1986-1987 akademik yılında iki yıllık ön lisans düzeyindeki eğitim–öğretimine Bursa-Osmangazi İlçesi Hürriyet semtinde bulunan Prof. Tezok Kampüsündeki barakalarında başlamıştır. 

YÖK / DÜNYA BANKASI II. Endüstriyel Eğitim Projesi kapsamında bulunan Bursa Meslek Yüksekokulu Teknik Programlar ve İktisadi İdari Programlar olmak üzere iki bölümden oluşturulmuştur. Bu bölümlere bağlı bazı Programlarda 1992-1993 Akademik yılında II. Öğretime de başlanmıştır. Bursa Meslek Yüksekokulu, Üniversitemiz Senatosu’nun 14/12/1995 gün ve 95-13 sayılı oturumunda alınan kararla U.Ü. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve U.Ü. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki ayrı Meslek Yüksekokuluna dönüştürülmüştür. Yükseköğretim Kurulu da bu kararı uygun görmüştür.

1996-1997 Akademik yılında Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak Prof. Tezok kampüsündeki Eğitim – Öğretimini devam ettiren Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 1998 Eylül ayında Ali Osman Sönmez Kampüsündeki yeni binasına taşınmıştır.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [6.952]