3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi
 3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi
Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrenciler;

Düzenleme Kurulu olarak, 17 -18 Aralık 2021 tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, Prof.Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde düzenleyeceğimiz “3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi”ne sizleri davet etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Kongremizin bu yılki sloganları: “Dokuya saygı duy, koru ve iyileştir” ve “Sağlıkla hareket et” olacak.

Spor yaralanmalarının tedavisinde ve sporcunun spora dönüşünde sağlık profesyonellerine büyük iş düşmektedir. Spor yaralanmalarından koruyucu rehabilitasyon ve cerrahiler yaklaşımları giderek daha önem kazanmaktadır. Kongremizde bu yıl, sıkça karşılaşılan spor yaralanmalarından koruyucu rehabilitasyon yaklaşımları, koruyucu cerrahi teknikler ve bu cerrahiler sonrası rehabilitasyon adımları Ortopedist ve Fizyoterapist ortak bakışı ile işlenecektir.

Bu yıl kongremizde olgu tartışmalı oturumlarda “Ne zaman ve ne uygulayalım” sorusuna interaktif yanıt aranacaktır.

Kongremize alanında çok tecrübeli, ulusal ve uluslararası platformlarda klinik ve bilimsel katkılarda bulunan çok değerli Ortopedist ve Fizyoterapistler davet edilmiştir.

3. Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi içeriğinde sporcularda sık rastlanan omuz, diz ve ayak bileği yaralanmaları ile ilgili temel bilgileri anımsayacağımız oturumlar; klinikte uygulamaların tartışılacağı, bilgi ve tecrübelerin paylaşılacağı keyifli olacağına inandığımız klinik olgu oturumları bulunmaktadır. Ayrıca, spor ve ortopedik rehabilitasyona özgü uygulamalarının ve enteresan fizyoterapi konularını tartışacağımız özel fizyoterapi oturumları, eğlenceli söyleşiler ve keyifli kahve aralarının da olduğu bu rengarenk kongre sizleri bekliyor.

Pandemi nedeniyle vermek zorunda kaldığımız bu iki yıllık hasretin ardından, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, akademik ve klinik tecrübelerin aktarıldığı, Ortopedist ve Fizyoterapist iş birliğinin altının tekrar çizildiği, bilimsel düzeyi yüksek, keyifli ve verimli geçecek bu kongrede sizlerle buluşmak dileğiyle…


Saygı ve sevgi ile.
Prof. Dr. Defne Kaya Utlu
 
Kongre Düzenleme Kurulu Adına 
Prof. Dr. Defne KAYA UTLU
Bursa Uludağ Üniversitesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı
 
Defne KAYA UTLU, PT, PhD, Professor
Bursa Uludag University
Faculty of Health Sciences
Head of Physiotherapy and Rehabilitation Department

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [17-May-2022]

Haber Görüntüleme : [688]