Bölüm Hakkında

Uludağ Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılında Resim Bölümüne 20 öğrenci olmak üzere eğitim-öğretime başlamıştır. Resim Bölümü Görükle Yerleşkesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bölümümüze Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul edilmektedir.  Resim Anasanat Dalının Vizyonu, 21. Yüzyılda, çağdaş bir toplumun gerektirdiği özellikte, özgün yaratıcı eserler üretebilen sanatçı ve tasarımcılar yetiştirmenin yanı sıra, nitelikli yayınlar, projeler ve sanatsal etkinliklerle toplumsal yaşamda sanatsal ve yaratıcı değerlerin çoğalmasına katkıda bulunan, çağın gerekleri doğrultusunda kendini sürekli yenileyen ve geliştiren, mezunları yla örnek gösterilen, mensubu olmaktan gurur duyulan bir Anasanat Dalı olmaktır. Resim Anasanat Dalının Misyonu, yaratıcı yetenekleri üst seviyede verime kavuşturabilen, Ülkemizi ve Üniversitemizi uluslararası düzeyde başarı ile temsil edebilecek, Atatürk İlke ve Devrimleri'nin aydınlığını benimsemiş, ulusal ve evrensel kimlik bilincine sahip, hoşgörülü, adil, demokrasi kültürünü özümsemiş, duyarlı, analitik ve eleştirel düşünebilen, iletişim becerisi gelişmiş, kendisiyle ve çevresiyle barışık, yapıcı, yaratıcı ve seçkin sanatçılar yetiştirmektir. Atölyeler ve Derslik Olanakları, Fakültemizde Kuramsal Derslikler, Temel Sanat Eğitimi Dersliği, Bilgisayar Dersliği, Resim Atölyeleri, Modelaj Atölyesi, Perspektif ve Teknik Çizim Dersliği, Özgün Baskı Resim Dersliği bulunmaktadır.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [2.650]