2021-2022 Güz Dönemi Ek Sınavları

Bursa Uludağ Üniversitesi ön lisans ve lisans öğretim yönetmeliğinin 31. Maddesinde belirtilen ek sınavlar fakültemizde 15 ŞUBAT 2022 tarihinde yüz yüze yapılacaktır. Öğrencilerin bu sınava girebilmeleri için durumlarının aşağıdaki koşullara uyması gereklidir.

 

SINAVLARA GİRME KOŞULLARI

 

1-Programındaki tüm dersleri alan, devam koşulunu yerine getirerek yarıyıl sonu sınavlarına giren öğrenciye, aşağıdaki koşullarda ek sınav hakkı verilir:

 

A) Not ortalamasına katılan en çok iki dersten (FF) veya (FD) notu alan veya bir dersten çok olmamak şartıyla, kredisiz dersinden (K) alan öğrenciye bir sonraki yarıyılın başına kadar ek sınav hakkı verilir.

 

B) son iki yarıyılda (FF) veya (FD) notu almadıkları halde, mezun olmaları için, gerekli GANO 2.00'den az olan öğrencilere, GANO’sunu 2.00'ye yükseltmeleri için (DD), (DC), (CC) notunu aldıkları en çok kredili iki ders için ek sınav hakkı verilir.

 

2-a) 15 ŞUBAT 2022 tarihinde yapılacak sınava girmek isteyen öğrenciler 8-9 ŞUBAT 2022 tarihleri arasında girmek istedikleri dersleri belirten aşağıdaki linkten ulaşabilecekleri dilekçeleri ile ilgili bölüm başkanlıklarına başvuru yapmak zorundadırlar.

 

NOT: Yukarıdaki  koşullara  uymadığı  halde  sınavlara giren  öğrencilerin  sınavları  iptal  edilecektir.

 

https://uludag.edu.tr/dosyalar/pdregitabd/2022_guz_donemi_ek_sinav_talep_formu.pdf

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [12-Oca-2022]

Duyuru Görüntüleme : [443]