Lisansüstü Öğrencilerin Dikkatine (Temel İSG Eğitimleri)

Enstitümüz Lisansüstü Öğrencilerimizin Laboratuvar çalışmalarını yapabilmeleri için 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında zorunlu Temel İş Sağlığı Eğitimi almaları gerekmektedir.

Söz konusu 2023-2024 Eğitim - Öğretim Bahar Yarıyılı Enstitümüze kayıt yaptıran ve tehlike sınıfına göre süresi dolan öğrencilerimiz (ISG Uzmanlık Belgesi olan muaftır) aşağıda belirtilen link üzerinden eğitim almaları gerekmektedir.

https://ulusem.uludag.edu.tr/egitim/4329/uzaktan-temel-is-sagligi-guveligi-egitimi-tehlikeli-kuruma-ozel

ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK:
İşverenin yükümlülükleri MADDE 5 :(4) İşveren, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; yapılacak işlerde karşılaşılacak sağlık ve güvenlik riskleri ile ilgili yeterli bilgi ve talimatları içeren eğitimin alındığına dair belge olmaksızın, başka işyerlerinden çalışmak üzere gelen çalışanları işe başlatamaz.
6331 sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU,
Çalışanların eğitimi Madde:17: (5) Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; yapılacak işlerde karşılaşılacak sağlık ve güvenlik riskleri ile ilgili yeterli bilgi ve talimatları içeren eğitimin alındığına dair belge olmaksızın, başka işyerlerinden çalışmak üzere gelen çalışanlar işe başlatılamaz.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [19-Mar-2024 09:27]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [19-Mar-2024 09:28]

Duyuru Görüntüleme : [204]