PROF. DR. MEHMET YÜCE

PROF. DR. MEHMET YÜCE

Bölümü
Maliye

Anabilim Dalı
Mali Hukuk

Verdiği Dersler
Vergi Hukuku, Türk Vergi Sistemi, Vergi Yargılama Hukuku (Lisans) 
Türk Vergi Sistemi ve Analizi, Vergi Sorunları ve Analizi, Kamu Harcama Hukuku, Denetim Hukuku (Lisansüstü)

Temel Araştırma Alanları
Vergi Yargısı 
Alternatif Uyuşmazlık Çözümü

Yabancı Dil
İngilizce

İdari Görev
Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Türk Dünyası İktisat Fakültesi Dekanı

AKADEMİK DENEYİM

Prof. Dr.
Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü | 2010 - Devam Ediyor

Doç. Dr.
Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü | 2005 - 2010

Yrd. Doç. Dr.
Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü | 2001 - 2005

Araştırma Görevlisi Dr.
Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü | 1999 - 2001

Araştırma Görevlisi
Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü | 1994 - 1999

EĞİTİM

Doktora
Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalı Mali Hukuk Bilim Dalı | 1995-1999

Yüksek Lisans
Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalı Mali Hukuk Bilim Dalı | 1991-1993
Hoca Ahmet Yesevi Türk Kazak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi | Kazakistan | 2019-2020

Lisans
Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü | 1987-1991

Ön Lisans
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Hukuk Bölümü | 2011 - 2013

Lise
Patnos Lisesi | 1987

İLETİŞİM

E-Posta
myuce@uludag.edu.tr

Telefon
0-224-294 10 91

Adres
Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlık Binası 4. Kat Oda No. 411 
Görükle Kampüsü
Nilüfer/BURSA

DETAYLI ÖZGEÇMİŞ VE YAYINLAR

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [23-Eki-2021]

İçerik Görüntüleme : [1.226]