Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

E-Kitaplar

Cambridge University Press

Hakkında: 

Cambridge University Press yayınevine ait çok kullanılan e-kitaplardan (40 adet) oluşmaktadır. Bunun yanı sıra aynı linkten, sosyal ve beşeri bilimler, fen bilimleri, eczacılık, din, müzik, dil, teknoloji, hukuk, eğitim, mühendislik ve mimarlık gibi birçok alanda Cambridge University Press yayınevinin çıkardığı 300'ün üzerinde dergiye tam metin erişimimiz bulunmaktadır.

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim    

 

İlgili kitapların (40 adet) listesi için Tıklayınız...

 

DeGruyter E-Book

Hakkında: 

DeGruyter yayınevine ait tarih, sanat, mühendislik gibi alanlarda 29 adet e-kitaptan oluşmaktadır.

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim

 

İlgili kitapların (29 adet) listesi için Tıklayınız...

 

Emerald (E-Book)

Hakkında: 

Emerald yayınevine ait e-kitaplardan (1991-2017) oluşmaktadır. Emerald yayınevi, merkezi İngiltere’de bulunan işletme, yönetim, ekonomi ve ilgili konularda, dergi, kitap ve vaka çalışmaları yayımlayan uluslararası bir yayınevidir.

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim

 

Elsevier (ScienceDirect) (E-Book)

Hakkında: 

Faklı konularda Elsevier yayınevine ait e-kitap veritabanı.

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim

 

Encyclopedia of Information Science and Technology

Hakkında: 

Bilişim konusunu içermektedir. 3. Edisyon

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim    

 

HiperKitap (Türkçe e-Kitap)

Hakkında: 

Hiperlink tarafından geliştirilmiş Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, hukuktan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’ ü aşkın yayınevinin 15.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır. Kullanıcılar; Hiperkitap ‘ta bulunan 20.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler. “My library” özelliğiyle Hiperkitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, yüzde 10'luk bölümünü çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler.

HiperKitap koleksiyonundaki kitapların mobil cihazınızda görüntülenmesi ve okunabilmesi için uygulama marketlerinden HiperKitap uygulamasının (ücretsiz) indirilmesi gerekmektedir. HiperKitap uygulaması ile indirdiğiniz/ödünç aldığınız e-kitapları, ödünç aldığınız süre boyunca internet bağlantısı olmaksızın istediğiniz zaman okuyabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden bir seferliğine mahsus olmak üzere Oturum Aç kısmından kayıt olunuz. Kayıt ekranındaki e-posta adresi kısmında personelimiz için @uludag.edu.tr; öğrencilerimiz için ise @ogr.uludag.edu.tr uzantılı mail adresleri ya da herhangi bir mail adresi ile kayıt oluşturabilirsiniz.

Önemli Not: Öğrenci numaranız ile başlayıp @ogr.uludag.edu.tr uzantısı ile devam eden mail adresi tüm öğrencilerimize (önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora) tanımlanmıştır. Üniversitemiz ana web sayfasında sağ üstte bulunan Hızlı Menü başlığına tıkladığınızda karşınıza gelen Öğrenci Mail linkinden otomasyon şifrenizle erişebilirsiniz.

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim  E-Kitap PDF Kaydetme Kılavuzu  Mobil Cihaz Kullanım Kılavuzu

 

IOPScience E-Book

Hakkında: 

IOP yayınevine ait Fizik ve Astronomi gibi alanlarda 240 adet e-kitaptan oluşmaktadır.

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim

 

İlgili kitapların (240 adet) listesi için Tıklayınız...

 

 

Proquest EBook Central (ebrary eBook)

Hakkında: 

Yaygın olan tüm bilimsel disiplinleri kapsayan ve kapsamı sürekli genişleyen bir e-kitap veritabanıdır. Kitapların tamamını indirmek için ebrary platformu üzerinden ücretsiz olarak hesap oluşturmanız ve dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınıza Adobe Digital Edition yüklemeniz gerekmektedir.

Kitapları mobil cihazlarınızdan görüntülemek için ise yine ebrary platformu üzerinden ücretsiz olarak hesap oluşturulması ve de uygulama marketlerinden ücretsiz olarak Blufire Reader indirilmesi gerekmektedir.

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim    Kullanım Kılavuzu (Video)    Kullanım Kılavuzu

 

Springer E-Book

Hakkında: 

Springer yayınevine ait e-kitaplardan (2005-2016 ve 2017 tıp, mühendislik) oluşmaktadır.

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim   

 

Wiley E-Book

Hakkında: 

Wiley yayınevine ait (2009-2011, 2013-2014 koleksiyonu ve de farklı yılları kapsayan) e-kitaplardan oluşmaktadır.

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim

 

 

Tüm e-Kitaplarda Arama

Hakkında: 

Kütüphanemizin abone olduğu tüm e-Kitaplar ve diğer e-kaynaklar (e-kitap, e-dergi, makale vb.) içerisinde Arama yapmak için aşağıdaki linkleri kullanın.

Önemli not: Sadece e-kitapları görmek için taramanızı yaptıktan sonra sol tarafta bulunan filtreleme ekranından e-kitapları (e-books) seçiniz.

 

Kampüs İçi Erişim   Kampüs Dışı Erişim     Kampüs Dışı Erişim Detaylı Bilgi ve Kılavuz     

Toplu Arama Kılavuzu (Video)     Arama Hatırlatması Oluşturma (Video)      Dergi Hatırlatması Oluşturma (Video)

Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Görükle Kampüsü / Nilüfer / BURSA Tel: 0 224 294 04 60 Faks: 0 224 294 04 99