Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Al Manhal İslam Çalışmaları Veritabanı Deneme Erişimine Açılmıştır.

Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 31 Mayıs 2019

Kampüs İçi Erişim  Kampüs Dışı Erişim

Hakkında: 

3 veritabanı da aynı platformdan kullanılmaktadır.

Al Manhal İslam Çalışmaları Veritabanı:

Al Manhal, Orta Doğu kaynaklı eserleri bir araya getirerek, Arapça detaylı arama yapmanızı sağlayan dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır. Orta Doğu’nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

Kampüs İçi Erişim  Kampüs Dışı Erişim

Middle East Strategic Studies Online (MESSO):

Middle East Strategic Studies Online (MESSO), Orta Doğu meselelerinde uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında araştırma, istihbarat ve analizler için bir kaynaktır. Veri tabanı, 2007'den itibaren her gün büyüyen 9000'den fazla rapor içermektedir. MESSO, Orta Doğu'da 6 ülkede 10 düşünce kuruluşu ve araştırma enstitüsünün raporlarını içermektedir.

Konular: Arap-İsrail ilişkileri, Seçimler ve bölge genelindeki hükümet değişimleri, Eğitim, sağlık, göç, mülteci ve sığınma gibi sosyal konular, Savaşlar, antlaşmalar ve siyaset, Askeri, savunma ve güvenlik, Terörizm ve iç güvenlik meseleleri, Yasalar, bütçeler, ekonomik gelişmeler ve uluslararası anlaşmalar

Kampüs İçi Erişim  Kampüs Dışı Erişim

Islamic Finance Hub (IFH):

IFH, İslami finans ve bankacılık alanında kitaplar, dergi makaleleri, standartlar, konferans bildirileri ve raporlardan oluşan 1500 fazla belge içermektedir. Bu koleksiyon, İslam uyumlu finans, ekonomi, bankacılık ve hukukun son trendlerini ve uygulamalarını eleştirel bir biçimde araştıran ve analiz eden politika enstitüleri, ekonomik düşünce kuruluşları, hükümet denetleyicileri, bankalar, hukuk firmaları ve akademik kurumları içerir.

Konu Alanları: İslami finansal hizmetler, İslami sermaye piyasaları, Kurumsal yönetim, Yasal düzenlemeler, M&A (Birleşme ve satın alma)

Kampüs İçi Erişim  Kampüs Dışı Erişim

 

 

 

 

 

Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Görükle Kampüsü / Nilüfer / BURSA Tel: 0 224 294 04 60 Faks: 0 224 294 04 99