Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Merkez Kütüphane hem genişliyor hem de yenileniyor

Haber Tarihi : 15-12-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi,  “bilimden üretime, üretimden ekonomiye” anlayışıyla 3. Nesil Üniversite hedefine ulaşabilmek için gerekli altyapı yatırımlarını sürdürüyor.

Uludağ Üniversitesi’nde 1991 yılında temeli atılan ve 1999 yılından bu yana hizmet veren Merkez Kütüphane, yapılan yeni yatırımlarla hem yenileniyor hem de fiziki olarak genişliyor.

Bilgiye ulaşmanın en önemli mekânlarından olan Merkez Kütüphane, çok yakında okuma kapasitesini iki misline çıkaracak. Kütüphane Merkez binasının Batı’sına bakan cephede başlatılan ve 6 milyon 797 milyon liraya mal olacak inşaat tamamlandığında, Kütüphane’nin 800 kişi olan okuma salonu kapasitesi bin 550’ye çıkmış olacak.

Engelsiz bir bina olarak 7/24 hizmet verecek ek hizmet binasında ayrıca 200 kişilik bir konferans salonu da yer alacak.

ANA BİNADA TADİLAT

Bir yandan ek bina yapımı sürerken diğer yandan ana binada da iyileştirme çalışmaları başlatıldı. 

Binanın içinde aydınlatma sistemi yenilenerek elektrik enerjisinden yüzde 50 tasarruf sağlandı, binanın iç duvarları yeniden boyandı.

Ek hizmet binası tamamlandıktan sonra ana binanın bodrum kısmında da tadilat başlayacak. Tadilatın ardından belletmen sınıfları, çizim, müzik ve satranç odaları, tek kişilik çalışma odaları, grup çalışma odaları şeklinde 72 ayrı çalışma odası elde edilecek.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)