Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Ortak dersler için merkezi derslik

Haber Tarihi : 30-11-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi, tüm fakülte ve meslek yüksekokullarında verilen bazı ortak derslerin tek merkezde ve aynı anda verilmesini sağlamak için harekete geçti.

Üniversite yönetimi, tüm eğitim birimlerini ortak derslerde buluşturacak olan “merkezi derslikler” için çalışmalara başladı. 2019 yılı içerisinde hizmete hazır hale gelmesi planlanan merkezi derslikler, dersin özelliğine göre donatılmış olacağından hem öğrencinin daha nitelikli eğitim almasını sağlayacak hem de zaman ve mekândan tasarruf edilecek.

Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi, “3. nesil üniversite” vizyonuna paralel olarak yeniden yapılanıyor. Bu yapılanmanın önemli ayaklarından biri olan “merkezi derslikler”, depreme karşı güvenli bulunmadığı için yıkılan Fen Edebiyat Fakültesi fen bilimleri binalarının yerine yapılacak.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, göreve gelir gelmez belirledikleri 3. nesil üniversite hedefine ulaşabilmek için gerekli fiziki altyapı çalışmalarını birer birer uygulamaya başladıklarını söyledi. Ulcay, proje ve ihale süreçleri tamamlanan birçok yatırıma da önümüzdeki günlerde start vereceklerini kaydetti.

MERKEZİ DERSLİK

Bodrum ve zemin kat dahil toplam dört katlı ve 30 bin 500 metrekare kapalı alana sahip merkezi derslik binasında ihtiyaca göre çeşitli büyüklük ve kapasitelerde 53 amfi, laboratuvarlar, öğretim üyesi odaları, idari birimler,  toplantı odaları, öğrenciler için sosyal mekânlar, kafeterya ve mutfak alanları ile teraslar yer alacak.

 HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)