Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Mekanikteki son gelişmeler Uludağ Üniversitesi’nde tartışılacak

Haber Tarihi : 15-08-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Ülkemizin önemli ve saygın bilimsel komitelerinden Teorik ve Uygulamalı Mekanik Türk Milli Komitesi’nin (TUMTMK) iki yılda bir gerçekleştirdiği Ulusal Mekanik Kongresi’nin 20’incisi, Uludağ Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak.

Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile TUMTMK tarafından düzenlenen ve 5-9 Eylül tarihlerinde Mete Cengiz Kongre Kültür Merkezi ile İnşaat Mühendisliği Bölümü salonlarında paralel oturumlar şeklinde gerçekleşecek kongrede, mekanik ve mekaniğe yakın bilim dallarındaki teorik, deneysel ve uygulama araştırmalarını içeren son gelişmeler tartışılacak.

Ulusal Mekanik Kongresinde, alanında önemli bilimsel çalışmaları bulunan dört davetli konuşmacının yanı sıra ülkemizin farklı üniversitelerinden ve ar-ge merkezlerinden olmak üzere toplam 120 çağrılı bildiri sunulacak.

Kongrenin gerçekleşmesine katkıları bulunan İnşaat Mühendisleri Odası ile Makine Mühendisleri Odası, Durmazlar, Beyçelik Gestamp, Rızvanoğlu İnşaat ve Taşyakan İnşaat firmaları stant açacak.

Kongre, mekanik alanındaki bilimsel çalışmalara ve gelişmelere ilgi duyan, tüm araştırmacılara, mühendislere ve öğrencilere açık olacak. İlgililer, Kongre ve TUMTMK hakkındaki detaylı bilgilere http://www.tumtmk.org  sayfasından ulaşabilirler.

PROGRAM İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZHABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)