Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Türk ve Bulgar Ziraat Fakülteleri’nden proje ortaklığı

Haber Tarihi : 21-07-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Bulgaristan Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile akademik işbirliği anlaşması imzaladı. Gerçekleştirilen protokol sayesinde iki üniversitenin ziraat fakülteleri ortak bilimsel çalışmalarda bulunacak.

Rektörlük B Salonu’nda yapılan imza törenine UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Yüce ve Prof. Dr. Aslı Hockenberger, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Bilgili, Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Dimitar Panayotov ile Türk ve Bulgar akademisyenler katıldı.

İMZALARIMIZ UZUN SÜRECEK DOSTLUKLARIN KAPILARINI AÇACAK

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, iki ülkenin her zaman dost kalabildiğini ve komşuluk ilişkilerini son yıllarda iyi yürüttüklerini söyledi. Bulgaristan üniversiteleriyle farklı alanlarda işbirlikleri yapmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını belirten Rektör Yusuf Ulcay; “Özellikle öğrencilerimizin Erasmus programıyla Bulgaristan üniversitelerine sıkça gittiğini görüyoruz. Bulgaristan’dan da buraya ciddi sayıda öğrenci geliyor. Karşılıklı akademik ve bilimsel işbirliklerini arttırdığımız müddetçe komşuluk bağımızın da artacağına inanıyorum. İnsanlarımız birbirini daha iyi tanıma fırsatı bulacaktır. İnşallah bugün atacağımız imzalar uzun seneler sürecek dostlukların da kapısını açar ve işbirliklerimiz faydalı gelişmelere sebep olur” diye konuştu.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Bilgili ise Mayıs ayında Bulgaristan’a yaptıkları işbirliği ve tanışma ziyaretinin ardından ortak bir zeminde çalışabilme imkânı yakaladıklarını vurguladı. Trakya Üniversitesi’nin 2018 yılında gerçekleştireceği uluslararası çalıştaylarda Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi olarak ortaklık yapacaklarını kaydeden Dekan Bilgili, Bursa’da yapacakları akademik ve bilimsel çalışmalarda da Trakya Üniversitesi’yle işbirliğine gideceklerini aktardı.

İŞBİRLİĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Dimitar Panayotov da Türkiye’yi ve Türk insanını sevdiklerini ve akademisyen olarak da her zaman işbirliği içerisinde bulunmak istediklerini vurguladı. Özellikle Uludağ Üniversitesi’yle yapacak oldukları işbirliğinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Dekan Panayotov, iki üniversitenin gerek öğrenci değişim programları gerekse de akademik ve bilimsel konularda işbirliklerini arttıracağına inandığını ifade etti. HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)