Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Rektör Ulcay, Dünya ikincisi Hatice’yi ağırladı

Haber Tarihi : 20-07-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası'nda Dünya 2.liği kazanan UÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Hatice Kübra İlgün’ü ağırladı.

Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Kulüp Başkanı Turgay Balyimez, Antrenör Fikret Temoçin de hazır bulundu.  Kazandığı başarıdan dolayı Hatice Kübra İlgün’ü tebrik eden Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Uludağ Üniversitesi öğrencisi olmasından dolayı ayrıca gururlandığını söyledi. Üniversitedeki derslerini de ihmal etmemesi konusunda Hatice’yi uyaran Yusuf Ulcay; “Elde ettiğin başarı bizim için, Bursa için ve Türkiye için gerçekten onur vericidir. Seninle üniversite yönetimi ve hocaların olarak gurur duyuyoruz. Bundan sonra da yeni başarılar elde edeceğine inanıyoruz. Her zaman destekçin olacağımızı bilmeni istiyoruz. Senden de üniversiteyi en iyi şekilde bitirmeni ve yüksek lisans yaparak eğitimine devam etmeni istiyoruz. Profesyonel spor kariyerin ve kendi geleceğin için eğitimine devam etmeni tavsiye ediyorum” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ise Hatica Kübra İlgün’ün kazandığı başarının Bursa ve Uludağ Üniversitesi adına kendilerine büyük bir sevinç verdiğini söyledi. İl Müdürlüğü olarak her zaman kendisine destek olacaklarını belirten Süleyman Şahin, Hatice’nin gelecekte çok daha büyük başarılara imza atacağına inandıklarını kaydetti.

HEDEFİM OLİMPİYATLARDA MADALYA KAZANMAK

Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda Dünya 2.liği kazanan Hatice Kübra İlgün de daha çok çalışarak hem spor kariyerini hem de eğimini en iyi şekilde devam ettirmek istediğini vurguladı. Ağustos ayının ilk haftasında yeni bir yarışma için Avrupa’ya gideceğini aktaran İlgün, hedefinin olimpiyatlara katılmak ve burada bir madalya kazanmak olduğunu söyledi.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)