Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Uludağ Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı başladı

Haber Tarihi : 14-06-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi’nde okullarının kapanmasıyla birlikte diploma heyecanı başladı.  Son iki yıldır tüm fakülte ve yüksekokullar için düzenlenen törenlerde öğrenciler temsili belgeler yerine gerçek diplomalarına kavuşuyor.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilk diploma töreni Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen törenle birlikte Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan yaklaşık 269 öğrenci diplomalarını aldı.

EĞİTİM SEVİYESİNİ YÜKSELTMEK GEREKİYOR

Törende öğrencilere ve ailelerine seslenen UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Türkiye’nin geleceğinin ancak bilim ve araştırmanın merkeze alındığı çalışmalar sayesinde aydınlatabileceğini söyledi. Uludağ Üniversitesi olarak 3. Nesil Üniversite hedefiyle en iyi bilimsel çalışmaları ortaya koyabilmek adına çalıştıklarını belirten Rektör Yusuf Ulcay; “Hedeflerimiz ve çalışma azmimiz sayesinde inanıyorum ki tüm fakülte ve yüksekokullarımız inşallah en kısa sürede çok daha yukarı seviyelere çıkacaktır. Hedefimiz üniversitemizi en iyi 10 üniversite arasına sokmaktır. Bu hedefimize de eğer hep birlikte çalışır ve inanırsak ulaşabiliriz. Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesinin en önemli yollarından birisi de eğitim kalitesinin yükseltilmesinden geçiyor. Gelişmiş ülkelerdeki kişi başı gelir seviyelerine ulaşmak için ülkemizde öncelikle kişi başı eğitim seviyesinin yükseltilmesi gerekmektedir. Türkiye yavaş yavaş istenilen seviyelere geliyor. Ancak asıl hedef eğitimdeki tüm kademeleri çok daha iyi hale getirmek olmalıdır” diye konuştu.

MEZUNLARIN YÜZDE 70’İ KENDİ ALANINDA İŞ BULUYOR

Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fikri Pala ise konuşmasında sektöre aranılan personel yetiştirmeye devam ettiklerini söyledi. Mezun öğrencilerin kendi alanlarında iş bulma oranlarının yüzde 70’lere ulaştığına işaret eden Yrd. Doç. Dr. Fikri Pala; “Okulumuzdaki tüm branşları incelediğimizde mezunlarımızın çok fazla zorlanmadan iş bulabildiklerini görüyoruz. Yaptığımız araştırmalarda öğrencilerimizin kendi alanlarında iş bulabilme oranları yüzde 70’ler seviyelerinde görünüyor. Bazı bölümlerde bu oranların yüzde 80’lere çıktığını da söyleyebiliriz. Şuanda 12 program ile eğitime devam etmekte olan okulumuzda önümüzdeki dönemde sosyal hizmetler ve adalet programlarını da dâhil edeceğiz. 14 program ile eğitim vererek başarılarımızı sürdürmek istiyoruz. Ayrıca yıl içerisinde almaya hak kazandığımız ISO9001 Kalite Belgesi ile kaliteli eğitime ve kaliteli öğrenci yetiştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İKİZLERİN DİPLOMA SEVİNCİ

Sosyal Bilimler MYO diploma töreninde ikiz kardeşler Işıl ve Sedef Yalçın’da mezuniyet heyecanını yaşadı. Yalova’da yaşayan ve 20 yaşında olan ikiz kardeşler birlikte okudukları Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nden aynı sene mezun olma başarısı gösterdiler. Kardeşlere diplomalarını Rektör Yusuf Ulcay’ın elinden aldı.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)