Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

ABD kongresinde en “gözde” bildiri Uludağ Üniversitesi’nden

Haber Tarihi : 29-05-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri  Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç, Doç. Dr. Berna Akova Budak, Uludağ Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) destekleriyle katıldıkları göz hastalıkları alanında yeni araştırmaların ilk kez sunulduğu dünyanın en büyük göz hastalıkları kongrelerinden olan “Görmeyi ve Göz Hastalıklarını Araştırma Derneği - The Association for Research in Vision and Ophthalmology (ARVO)-2017” kongresinde sundukları bildiriyle “Hot Topic” unvanına layık görüldü.

Her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen kongreye bu yıl, Uludağ Üniversitesi’ni temsilen Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç ve Doç Dr. Berna Akova Budak üç çalışmayla katıldı.

Dünyanın değişik ülkelerinden 6 binin üstünde çalışmanın sunulduğu kongrede, Uludağ Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç, Doç. Dr. Berna Akova Budak,  Prof. Dr. Ahmet Ali Yücel’in, Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Merih Kıvanç ile ortaklaşa olarak yaptıkları “Polikliniklerde tanı amaçlı kullanılan göz damlalarının kontaminasyonu: Farkında mıyız?” başlıklı çalışmaları “Hot Topic” unvanına değer görüldü. Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç da, çalışmalarını katılımcılara sunanlar arasında en başarılı iletişimci anlamına gelen “Communicator ” unvanını almaya hak kazandı. HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)