Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

“Fikir Ekenler” yapay zekâ, mühendislik, eğitim ve STEM'in geleceğini tartışacak

Haber Tarihi : 23-05-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalından Doç. Dr. Ahmet Kılınç, Oxford Üniversitesi Mühendislik Bilimlerinden Prof. Dr. Bhaskar Choubey ve MIT Yapay Zekâ Laboratuvarından Dr. Aadya Shukla’nın katılımı ile yapay zekâ, mühendislik, eğitim ve STEM’in geleceği tartışılacak.

 “Fikir Ekenler” başlıklı panel ve yuvarlak masa tartışması, 3 Haziran Cumartesi günü saat 13.00’te Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Eğitim, Mühendislik ve Yapay Zekânın Geleceği”nin ele alınacağı panelde, Doç. Dr. Ahmet Kılınç, eğitimin muhtemel geleceği,  tek insan networkü, gelecekte eğitim, okul, öğrenme, öğretme ve insanlığın gelişimi üzerine tespitlerde bulunacak.

Panelde Prof. Dr. Bhaskar Choubey, mühendisliğin muhtemel geleceği üzerine konuşacak. Özellikle mühendislik bilimlerinin bilim ile olan ortaklığı ve tekno-bilimin insan hayatının birçok alanına nasıl nüfus edeceği ve mühendisliğin hangi alanlara yöneleceği hakkında görüşlerini paylaşacak.

Panelde Dr. Aadya Shukla da yapay zekânın muhtemel geleceği üzerine konuşacak. Dr. Shukla, özellikle yapay zekâ algoritmalarının gelişimi, makine öğrenmesi ve robot sistemlerinin toplum ve birey yaşamına muhtemel etkilerini ekonomi, kültür, endüstri ve siyaset gibi birçok açıdan inceleyecek.

Panelistler, yuvarlak masa tartışmasında ise Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) Eğitiminin mümkün olup olmadığını tartışacak.

 HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)