Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Üniversite öğrencileri Bursa’yı yazdı

Haber Tarihi : 22-05-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Türk Dili Bölümü tarafından her yıl düzenlenen ‘Dünden Bugüne Bursa’ isimli deneme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine UÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru ve Prof. Dr. Aslı Hockenberger, Türk Dili Bölümü yöneticileri, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

BURSA’NİN TANITIMI İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK

Gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Bursa’nın sadece tarihi ve edebi değil bilim alanında da ilklere sahne olduğunu vurguladı. Bursa’nın en özel şehirlerden biri olduğunu aktaran Yücedoğru: “Türk Dili Bölümü’nü düzenledikleri böylesi anlamlı yarışmadan dolayı tebrik ediyorum. Kazanan öğrencilerimize de özellikle Bursa’yı olağanüstü anlattıkları için teşekkür ediyorum. Dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi ayrıca tebrik ediyorum. Düzenlenen bu etkinliklerin Bursa için ve Bursa’nın tanıtımı için çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

TOPLAM 185 BAŞVURU

Türk Dili Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Saadettin Eğri de organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Bu tür etkinliklerin gelecek yıllarda da süreceğini belirten Eğri; “Yarışmamız öğrenciler tarafından büyük bir ilgi görüyor. Her yıl artan bir katılımcı sayısı olduğunu görüyoruz. Öğrencilerimizin okuma alışkanlığını ve yaratıcı yazma becerilerini geliştirmeye yönelik olarak düzenlediğimiz deneme yarışmasına bu yıl 185 öğrencimiz katıldı. Ben katılan tüm öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Böylesi etkinlikler öğrencilerin eğitiminde önemli bir yer tutuyor” diye konuştu. Türk Dili Bölümü Başkan Yardımcısı Okutman Berrin Sarıtunç ise yarışmaya katılan tüm eserlerin detaylı bir incelemeden geçirilerek derecelendirildiğini belirtti.

BÜYÜK ÖDÜL BURSA’NIN SIRRI’NA

Oluşturulan özel jürinin değerlendirmeleri sonucunda 1.lik ‘’Bursa’nın Sırrı’’ başlıklı yazısıyla İlahiyat Fakültesi’nden Ayşe Nur Gönen’e, 2.lik  ‘’Ben Büyüdüm Ve…’’ başlıklı yazısıyla Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Eren Coşan’a, 3.lük ‘’Tılsımlı Şehir’’ başlıklı yazısıyla Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Mine Göçmen’e verildi. Yarışmada ‘Huzur Kokuyorsun Bursam’ adlı yazısıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Büşra Ayaz 4., ‘Dünden Bugüne Bursa’ başlıklı yazısıyla Büyükorhan Meslek Yüksekokulu’ndan Mehmet Burhan da 5. seçildi.

Ödül törenin sonunda Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri katılımcılar için Bursa türkülerinden oluşan müzik dinletisi düzenlendi. HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)