Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Batı Trakyalı öğrencilerden Uludağ Üniversitesi’ne ziyaret

Haber Tarihi : 20-04-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Yunanistan’ın Gümülcine kentindeki Celal Bayar Azınlık Lisesi’nde okuyan Türk öğrenciler, bilgi almak ve üniversite kavramını yerinde görebilmek amacıyla Uludağ Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Görükle’deki merkez kampüsüne gelen ve burayı gezme fırsatı yakalayan Batı Trakyalı öğrenciler, daha sonra UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay tarafından misafir edildi. Yaklaşık 50 öğrencinin bulunduğu ziyarete Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Erhan Hüseyin Ali ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı ve UÜ Yenişehir İbrahim Orhan MYO Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Serdar eşlik etti.

ULCAY: “BULUNDUĞUNUZ TOPRAKLARI KİMSELERE BIRAKMAYIN”

Öğrencilerle üniversite hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, gençlere üniversite eğitimlerinin ardından mutlaka memleketlerine geri dönerek ülkelerine hizmet etmeleri tavsiyesinde bulundu. Batı Trakya’daki Türk öğrencilerinin kendileri için çok özel olduğunu vurgulayan Rektör Ulcay; “Türkiye’de her üniversitenin, her eğitim kurumunun sizlere kapısı sonuna kadar açık olacaktır. Her zaman başımızın üstünde yeriniz var. Burada sizlere elimizden gelen en iyi eğitimi vereceğimizden şüpheniz olmasın. Ancak sizler de eğitiminizi aldıktan sonra memleketinize dönün. Şu anda bulunduğunuz yerleri başkalarına bırakmayın. Anneniz, babanız ya da büyüklerinizin orada kalması çok büyük önem arz etmiyor. Sizlerin de topraklarınızda kalmanız ve oraları eğitimli bireyler olarak kalkındırmanız gerekiyor. İlla başka bir yere gitmek istiyorsanız, Türkiye’de kalın. Burada bizlere katacağınız değerlere ihtiyacımız var. Eğitiminizi, bilginizi, iş gücünüzü başka ülkelerin çıkarları için kullanmayın. Önümüzdeki yüzyıl Türkiye'nin ve Türklerin olacak. Onun için nerede olursanız olun, nerede yaşarsanız yaşayın, ne iş yaparsanız yapın iyi eğitim almış insanlar olun” dedi.

“HAYALİNİZDEKİ MESLEĞİ YAPIN”

Gelecekte yapacakları meslekler hakkında da öğrencilere birkaç öneride bulunan Rektör Ulcay; “Hangi mesleği yaparsanız yapın o mesleğin hakkını vererek yapın. Severek yapacağız işten çok daha fazla keyif alırsınız ve o derecede başarılı olursunuz. Sevmediğiniz bir işi sakın yapmayın. Çok çabalasanız da sevmediğiniz bir alanda başarılı olma şansınız maalesef yok. İyi bir eğitim, istek ve çalışma ile başaramayacağınız hiçbir iş olamaz. Sizlere en büyük tavsiyem hayalinizdeki mesleğin peşine gidin” şeklinde konuştu.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)