Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Avusturya’nın Innsbruck Üniversitesi’nden Uludağ Üniversitesi öğrencilerine burs

Haber Tarihi : 27-02-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Avusturya’nın Innsbruck Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ile yürütülen Secondos Değişim Programı çerçevesinde lisans ve doktora öğrencilerine burs verecek.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Demirel, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şeref Kara, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Filiz Giray, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlker Kılıç ve Secondos Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hikmet Uysal’ın katılımıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü  doktora öğrencilerinden tez aşamasında olan iki öğrenciye araştırmalarını Innsbruck Üniversitesi’nde sürdürebilmeleri için Innsbruck Üniversitesi tarafından 12 ay süre ile ayda 800 Avro Araştırma bursu verileceği  bildirildi. 

Secondos Değişim Programı kapsamında ayrıca, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından itibaren lisans öğrencilerinden her sömestre bir öğrenciye Innsbruck Üniversitesi tarafından 5 ay süre ile ayda 600 Avro Eğitim bursu verileceği belirtilerek, burslardan faydalanacak olan öğrencilerinin öğrenim gördükleri bölümün Innsbruck Üniversitesi’nde de olması gerektiğine dikkat çekildi.

Başvuru için lütfen TIKLAYINIZHABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)