Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS 2018
English

Kaza sonucu ayrıldığı fakülteden 18 sene sonra mezun oldu

Haber Tarihi : 01-02-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Liseyi bitirir bitirmez kazandığı Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi’ne 18 yıl sonra dönen Bahadır Barmak, tüm derslerini başarıyla geçti ve kucağında çocuğuyla diplomasını aldı.

Bahadır Barmak, 1998 yılında henüz 18 yaşındayken kazandığı Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi’nde öğrencisiyken hayati bir trafik kazası geçirdi. Uzun süre tedavi görmek zorunda kalan Bahadır Barmak, eğitimini yarıda dondurmak zorunda kaldı. Aradan geçen 5 yılda iyileşen Barmak, yeniden üniversiteye dönmeyi düşünmedi. Bir süre çağrı merkezlerinde ve Yalova’daki dayısının yanında sandal imalatında çalışan Barmak, 2011 yılında getirilen af sayesinde üniversiteye geri döndü. 2012 yılında hayatını Merlin ile birleştiren Barmak çiftinin 2013 yılında da Kuzey isminde bir erkek evlatları oldu.

“HAYALİM KENDİ KLİNİĞİMİ AÇMAK”

18 sene sonra Veteriner Fakültesi’ni bitirmeyi başaran Bahadır Barmak, en büyük hedefinin kendi kliniğini açmak olduğunu söyledi. UÜ Güz Yarıyıl Diploma Törenleri’ne katılan ve diplomasını eşi Merlin ve oğlu Kuzey ile birlikte alan Bahadır Barmak, “Şuan yaşadığım mutluluk tarih edilemez. Kaza sonucu bırakmak zorunda kaldığım okulumdan 20 yıl sonra mezun oldum. Bundan sonra artık çok sevdiğim ve yapmak istediğim kendi işime odaklanacağım. Hedefim bir veteriner kliniği açmak” dedi.

Törende Bahadır Barmak’a diplomasını Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ülgen Günay ile birlikte teslim eden UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ise kendisinin de doktora diplomasını alırken mezuniyet törenine üç evladı ile katıldığını, Bahadır’ın yaşadığı mutluluğu ve heyecanı çok iyi anladığını vurguladı.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)