Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Çocuklardan çocuk kliniğine bağış

Haber Tarihi : 23-01-2017
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğindeki 23 oda, Tan Okullarında eğitim gören çocuklar tarafından yeniden donatıldı. Tan Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği, çocukların harçlıklarını biriktirerek yaptıkları bağışlarla 23 karyola, yatak ve yeni perdeler alarak klinik odalarını yeniledi.

Çocuk kliniğinde yenilenen odaların açılışına Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yakup Canıtez, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Gürel, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD Başkanı Prof. Dr. Betül B. Sevinir, Tan Eğitim Kurumlarının Kurucusu Şükrü Akyollu, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi,  öğretim üyeleri, öğretmenler, Başhemşire Muazzez Altay ve klinik başhemşireleri ile okulun eski öğrencileri katıldı.

Başhekim Doç. Dr. Yakup Canıtez, harçlıklarını biriktirerek, hasta çocukların hastanedeki tedavi koşulları için yardımda bulunan okul çocukları adına, Tan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şükrü Akyollu’ya teşekkür plaketi sundu. Konuklar daha sonra yenilenen odaları gezdi.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)