Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Uludağ Üniversitesi’nden Suriye’deki insanlık dramına yardım eli

Haber Tarihi : 19-12-2016
Uludağ Üniversitesi

 

Büyük bir dramın yaşandığı Suriye’ye bir yardım eli de Uludağ Üniversitesi’nden uzanıyor. Uludağ Üniversitesi, Türk Kızılayı vasıtasıyla Halep’teki ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacak.

Nakit, giyecek ve gıda desteğini kapsayan kampanyasına 22 Aralık Perşembe günü saat: 17.00’ye kadar nakdi yardımlar için Halkbank Görükle Şubesi TR71 0001 2001 3290 0005 1000 02 no’lu ‘Uludağ Üniversitesi Halep’e Yardım Kampanyası’ hesabına, giyecek ve gıda yardımları için de Görükle yerleşkesindeki Uludağ Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi Birimi’ne elden teslimler yapılabilecek.

Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Suriye’de insanlık tarihinin en büyük dramlarından birinin yaşandığına işaret etti. Suriye'nin Halep kentinden göç etmek zorunda kalan kardeşlerimizin acılarına ortak olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için üniversite olarak bir kampanya başlattıklarını kaydeden Rektör Yusuf Ulcay; “Haleplilerin yaralarını sarmak için ülkemiz çok önemli çalışmalar yürütürken,  oradaki kardeşlerimize temel gıda ve giyecek desteği vermek üzere Türk Kızılayı ile birlikte gerçekleştirdiğimiz yardım kampanyası ile destek olmaya çalışacağız. Üniversitemizdeki tüm personel, akademisyen ve öğrencilerimizi bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Kampanya kapsamında nakdi, giyecek ve yiyecek yardımı yapılabilecek. Nakdi yardımlar Halkbank Görükle Şubesi TR71 0001 2001 3290 0005 1000 02 no’lu ‘Uludağ Üniversitesi Halep’e Yardım Kampanyası’ hesabına, giyecek ve gıda yardımları Görükle yerleşkesindeki Uludağ Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi Birimi’ne elden teslim edilebilecek. Destek kampanyası hakkında 0 224 294 01 84 ’dan (Necdet TAK) bilgi alınabilir.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)