Öğrenci
Personel
Rektör'den
Arşiv
Hızlı Erişim
Bilgi Paketi
Hastane Randevu Sistemi
ULUYÖS
English

Uludağ Üniversitesi’nden BAL ile işbirliği projesi

Haber Tarihi : 16-12-2016
Uludağ Üniversitesi

 

Uludağ Üniversitesi ile Bursa Anadolu Lisesi (BAL), eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel alanlarda işbirliği yaparak, ortaöğretim kurumlarına öncü olacak bir projeye imza attı.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile Bursa Anadolu Lisesi Müdürü İsmet Aksu, Rektörlük B Salonu’nda bir araya gelerek işbirliği protokolü imzaladı. İmza törenine, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Eray Alper, Prof. Dr. Mehmet Yüce ve Prof. Dr. Aslı Hockenberger, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Gürel, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülvahap Yiğit’in yanı sıra PYM Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Şehnaz Baltacı Göktalay, öğretim üyeleri ve öğretmenler katıldı.

İmzalanan protokole göre, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Tıp Fakültesi, BAL öğrencilerine ortaklaşa uygun görülecek konularda bilimsel çalışma, araştırma ve proje hazırlama konusunda destek verecek, laboratuvar, kütüphane, konferans ve spor salonu gibi sosyal tesislerden yararlanmalarını sağlayacak.

Protokol uyarınca, lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin meslek seçimlerine destek olmak amacıyla üniversiteye tanıtım ziyaretleri yapılacak,  ayrıca BAL’da uygun görülecek zamanlarda Tıp ve Mühendislik fakültelerinin tanıtılacağı sunumlar gerçekleştirilecek.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay imza töreninde yaptığı konuşmada, ülkemizin bilgi ve bilim yarışında önde yer almasını sağlayacak bir üniversite hedefine ulaşmak için, öğretim elemanı kalitesi ve fiziksel koşulların iyileştirilmesinin yanı sıra öğrenci girdisinin de nitelikli olması gerektiğini vurguladı. Bursa Anadolu Lisesi ile yapılan bu protokolün, nitelikli öğrenciyi Uludağ Üniversitesi’ne çekeceğine inandığını belirten Rektör Prof. Dr. Ulcay, “BAL ile yaptığımız bu projenin diğer liseler için de öncü olacağına inanıyorum” dedi.

BAL Müdürü İsmet Aksu da, geleceğin teminatı olarak gördükleri Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarına en iyi eğitimi vermeye çalıştıklarını ifade ederek, “Uludağ Üniversitesi ile yapacağımız bu işbirliği sayesinde okulumuzdan daha nitelikli öğrenciler mezun olacağına, bunların çoğunun da Uludağ Üniversitesi’ni seçeceğine inanıyorum” diye konuştu.HABER ARŞİVİ (Tüm Haberler)