2022 Hibe Tahsisi
2022 DV - Ders Verme Hareketliliği Hibe Tahsisi

Hareketliliğinin geçerli bir faaliyet olarak değerlendirilebilmesi için en az 3 iş en fazla 5 iş günü olarak belirlenmelidir ve en az 8 saat ders verilmesi zorunludur. Erasmus Ders Verme Hareketliliği hibelendirme süresi toplamda (faaliyet günlerine eklenecek bir gün öncesi ve bir gün sonrası seyahat günleri olmak üzere) en az 5 gün en fazla 7 gün olarak hesaplanır ve bu süreler üzerinden hibe ödemesi yapılır.  Bu ilan için, maksimum 5 iş günü ders verme faaliyeti (faaliyetin başladığı ilk iş günü ve faaliyetin bittiği son iş günü), 2 gün yol olmak üzere (faaliyetin başlangıç tarihinden bir gün öncesi ve faaliyetin bitiş tarihinden bir gün sonrası) 7 gün olarak hibe ödemesi yapılacaktır. 5 iş gününü aşan ders verme faaliyet süresi için hibe tahsisi yapılmayacaktır.  Ders verme faaaliyeti 3 iş gününden az olamaz. 

2022 EA-A - Eğitim Alma Hareketliliği Hibe Tahsisi

Hareketliliğinin, geçerli bir faaliyet olarak değerlendirilebilmesi için en az 2 iş günü olması zorunludur. Hareketlilik 2 iş günü eğitim alma faaliyeti, 2 gün yol olmak üzere bu ilan için en az en fazla 4 gün olarak hibelendirilecektir. Bu faaliyet kapsamında kişinin mevcut işi ile ilgili konularda sahip olduğu becerileri geliştirmek üzere çeşitli eğitimler (işbaşı eğitimleri, gözlem süreçleri gibi) alması mümkündür. Konferans katılımları ise faaliyet kapsamında desteklenmemektedir. 

 

ÖNEMLİ! Faaliyetten önceki bir seyahat günü ve faaliyeti takip eden bir seyahat günü için bireysel destek hibesi verilebilmesi için, seyahat günlerinin faaliyet günü ile çakışmaması gerekir.  

Anasayfaya Dön

İçerik Oluşturma Tarihi : [19-Nis-2023 05:40]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [19-Nis-2023 12:43]

İçerik Görüntüleme : [153]